×
TR EN DE
KURUMSAL
Formal Alüminyum
Tarihçemiz
Formal Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2003 yılında 800 ve 400 tonluk presleriyle Kayseri Organize Sanayi’nde 3.000 m² kapalı alanda, Ezinç Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesindeki 15 yıllık alüminyum profil üretim tecrübesini piyasayla paylaşmaya başlamıştır.


Artan müşteri taleplerine daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için 2006 yılında 7.000 m2’lik kapalı alana 1.800 tonluk presini de devreye alarak üretim kapasitesini artırmıştır. Yatırımlarına sürekli yenilerini ekleyen FORMAL, 14 metrelik ısıl işlem fırınını üretime katarak müşterilerine 13 metre uzunluğa kadar naturel profil verme kabiliyetini yakalamıştır.

Yine aynı dönem içerisinde, sanayici müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacı ile, Profil İşleme Ünitesi’ne önce 4 metre profil işleyebilen 3 eksen CNC profil işleme makinesini ve hemen ardından 10,5 metreye kadar profil işleyebilen 5 eksen CNC makinalar dahil etmiştir.

2007 yılı başında kapalı alanını 12.000 m² alana çıkaran FORMAL Alüminyum mevcut boyahanesini, yıllık 1.500 Ton boyama kapasiteli modern bir tesisle yenilemiş ve yüzey çözümleri konusunda yatırımlarına devam ederek aynı yılın sonunda yıllık 3600 Ton kapasiteli Eloksal tesisini devreye sokmuştur.

2011 yılında 1460 tonluk presi devreye alarak ürettiği profillerde yeni sektörlere açılan FORMAL, 2013 yılında büyüme hızını artıran, kapalı alanını 16.000 m² çıkartmış, Eloksal tesisini yıllık 7500 ton kapasiteye ulaştırmış, mekanik işlem birimine 7 metreye kadar profil işleyebilen 4 eksen CNC makineler dahil etmiştir.

2015 Yılında 1100 Ton luk presin kurulumunu yaparak ürün çeşitliliğini artıran FORMAL, Çift  kabinli yeni boyahane tesisi ile yılllık 3600 TON, 4 adet Polisaj, 2 adet Satinaj ve 1 adet Kumlama makinesi ile yıllık 5000 TON yüzey işlem çözümlerin de müşterilerin isteklerine göre çeşitliliğini artırmıştır.

Bünyesine dahil ettiği arge birimi, proje birimi ve teknolojiye yaptığı yatırımlarla güçlendirdiği teknik ofisi ve planlama birimi ile her sektöre özel profil üretimini ve Türkiye ekonomisine katkılarını artırarak ilerlemektedir.

Butik üretimi ile firmalara özel tasarladığı profillerin yanı sıra, seri üretimi ile de doğrama, sürme ve cephe profillerine üretime başlamıştır.

Birikmiş tecrübesine kullanarak tasarımını  ve üretimini yaptığı ürünlerle fotovoltaik güneşenerji sistemlerindeki sektör liderlerinin de tedarikçisi konumuna gelmiştir. Formal Solar Konstrüksiyon sistemleri sertifikalı olup piyasadaki mevcut rakiplerine göre atalet momentleri ve metre gramajları bakımından önemli üstünlüklere sahiptir.Montaj hızını Formal Solar Konstrüksiyon sistemlerinin sağladığı hız, güvenlik ve kolaylığı yaşarsınız.Alüminyum sistemlerimiz çelik ürünlerle birlikte çalışacak şekilde dizayn edilmiş olup müşterilerimizin hibrit proje yapabilmelerine de mümkün kılmaktadır.
Türkiye de kurulmuş olan her 10 MW güneş enerji  sitemlerinde FORMAL SOLAR kullanılmıştır.HABERLER
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
  Bülten ve diğer iletişimleri almayı kabul ediyorum.
Sosyal Medyada bizi takip edin...
Web Tasarım_Medyatör
1999 - 2019 © Copyright FORMAL ALÜMİNYUM